Yazıda geçen Gavs hazretleri, şu an Adıyaman Kahta Menzil köyünde ikamet buyuran Gavs’ı Sani Seyyid Abdulbaki hazretlerinin mübarek babalarıdır.)

Sayfayı Sesli Dinleye bilirsiniz.

Hacı İdris aslen Siirtli olup, Gavs Seyyid Abdulhakim El Hüseyni hazretlerinin yakınında hizmetinde bulunmuş güzel bir sofiydi.

Gavsın bize himmeti çoktu o olmasa biz ne yapardık bilmiyorum. Biz hayvan ticareti yapıyorduk. Sürüleri uzun mesafelerden getiriyor dağlarda ovalarda yatıyorduk.

Yine böyle bir seferde Kars’tan Siirt’e gelirken yarı yolda mola verdik gece soğuk ayaz baktım konakladığımız yere yakın bir türbe çobanlara işaret edip hemen gittim bari kapalı bir mekan olsun diye içeri girdim ohhh dışarıdan daha iyi uykum da var ne yapayım sanduka gözüme çarptı soğuktansa içine girip yattım.

Sabah kalkıp yola gideceğiz nasıl olsa diye  ben tabi ısındıkça uyumuşum ki dışarıdan gelen seslere uyandım sandukayı hafif araladım baktım her yer insan dolmuş bu kadar insan burada ne yapıyor ya ??? baktım olmayacak Ya Allah deyip çıktım ki amanın mübarek ayaklandı diyen kaçtı bende öbür tarafa kaçtım… O gün Cuma diye insanlar ziyaret gelmişler türbeye.

Anlatınca Gavsımız çok güldü halime.

18 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.