Bir zaman hacı abi ile beraber Adana’da işlerimizi bitirip İstanbul’a gitmek üzere yola çıktık yaklaşık iki saat kadar yol aldıktan sonra hacı abi uyuklamaya başladı böylece bir müddet daha gittikten sonra hacı abi büyük bir feryat ile “yaaaa GAVS” diye bağırarak korku ile uyandı.

Aniden böyle bağırarak uyanması beni de çok korkuttu aynı zamanda da meraklandırdı biraz kendine gelince; “hayırdır hacı abi ödümü patlattın dedim.”  “Hayır, olsun oğlum bir rüya gördüm”

“Rüyamda bu yolda giderken bizim de içinde olduğumuz bir konvoyda yaklaşık 13 aracın karıştığı bir kazaydı otobüs tanker küçük araçlar birde minibüs vardı çok şiddetli zincirleme bir çarpışma oluyordu çok yaralılar ve kan olacaktı Gavs’ı kazaya müdahale ederken gördüm rüyada tam o esnada olayın şiddeti ile bağırmışım… Subhanallah gerçek gibiydi” dedi ve ekledi. “Oğlum bir çeşme başı görürsen dur biraz soluklanalım elimizi yüzümüzü yıkayalım” dedi.

Biraz sonra bir çeşme başında mola verdik abdest alıp namaz kıldık yaklaşık bir saat oyalandık dinlendik biraz gönlü ve bedeni ferahlayınca “haydi şimdi gidelim” dedi.

Tekrar yola çıktık bir saat gitmiştik ki yolda trafik yavaşladı biraz daha ilerleyince büyük bir konvoy kazası ile karşılaştık hemen aklıma hacı abinin rüyası geldi kaza mahallinde araçtan indim ve ilgili polisler ile konuştum kazanın saatini sordum biraz hesap yaptım (normal periyotta devam etsek )tam orada olmamız gereken saati söylediler.

Kazaya karışan araçlara baktım hacı abinin söylediği gibi otobüs tanker küçük araçlar birde minibüs vardı saydım 12 araç.

(Yani biz 13. Araç olacaktık normal trafik akışında gitseydik) ölü ve yaralı dedim Polis hayret ve şükür ile çok büyük bir zincirleme kaza lakin Allah’ın hikmeti ölü yok çok sayıda yaralı var ama onlar da ağır değil.  Görevli memura “ne düşünüyorsunuz?” Dediğimde;  Allahlın hikmetinden sual olmaz lakin bu kadar büyük bir kazada hakikaten sanki bir el herkesi korumuş” dedi.

Hayret ile görevli memur.

Geri araca döndüğümde hacı abiye anlattım konuşmaları ve olayları

“Elhamdülillah sâdatlar bizi de onları da korumuşlar” dedi.

Engin’den

21 Yorum

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.